глюкозамін – використання в медичних цілях, взаємодія, побічні ефекти, дозування

глюкозамін
Глюкозамін (2-аміно-2-дезокси-бета-D-глюкопіраноз) є субстратом для виробництва суглобового хряща і присутній у більшості тканин людини. Комерційні продукти отримують з панцирів крабів та інших ракоподібних.
використання та переваги:
Глюкозамін зазвичай використовується для опорно-рухового апарату та інших типів хронічного болю. Він був вивчений в першу чергу для біль через остеоартриту.
Фармакологія:
Ендогенний глюкозамін використовується для виробництва pycosaminoglycans та інших протеогліканів в суглобовому хрящі. При остеоартриті, швидкість виробництва нових хрящ (:. Xceeded швидкістю деградації існуючих хрящах, РЕЗУЛЬТАТІВ до чистого збитку введення екзогенного глюкозаміну Pro-Відес збільшення пропозиції “будівельних блоків”, і стимулює виробництво глікозаміногліканів, що призводить до збільшення або підтримка існуючих хряща. тварин і людини дослідження глюкозаміну перорально або шляхом ін’єкції в постраждалих великих суглобів продемонстрували збільшення товщини і гістологічні нормалізації пошкодженого хряща. Крім того, деякі анти-м’який протизапальну дію, що не є простагландин-спорідненого механізмів спостерігається в як в пробірці і дослідження на тварин. Усні глюкозаміну становить 90% поглинаються, але зазнає істотну печінкової ефекту першого проходження до 70%.
клінічних випробувань:
Див хондроїтину для обговорення комбінованих глюкозамін і хондроїтин випробувань.
Остеоартроз (ОА) Раннє європейських і азіатських дослідженнях у пацієнтів з виявила деякі достоїнства з внутрішньосуглобової, внутрішньовенні, внутрішньом’язові і глюкозамін, а також комбінації для ін’єкцій та усні дозах. Пізніші, контрольовані випробування з використанням усного доз спиралися на об’єктивні порівняння ваг, які забезпечують надійні показники клінічних переваг. Наприклад, високоякісний, рандомізоване, плацебо-контрольоване дослідження, що зустрів статистичної потужності використано глюкозаміну сульфат (GS) 500 мг або плацебо три рази на день протягом 4 тижнів, в 252 пацієнтів з ОА колінного суглоба. Значні diffeences були знайдені на користь GS у зміні індексу Lequesne (підтверджена інвалідність шкала, використовувана в дослідженнях О. А.), а також результати, як це визначено лікарем оцінці глобальних ефективності.
Кількість контрольованих клінічних досліджень глюкозаміну повторно портована ж пільгами, що біль або інвалідності внаслідок ОА колінного суглоба. Мета-аналіз рандомізованих, подвійних сліпих, плацебо-контрольованих досліджень виявила шість (п’ять усних і одного внутрішньосуглобової дозування), яка тривала не менше 4 тижнів; дослідження розміри коливалися від 20 до 329 пацієнтів. Величина ефекту лікування глюкозаміну, як обчислено, 0,44, помірна дія. Тим не менш, методологічні обмеження, загальні для більшості досліджень (наприклад, неадекватне приховане розподіл, відсут-ність наміри для лікування аналіз) як правило, переоцінюють ефектів і тому фактичний обсяг лікувальний ефект, ймовірно, буде менше, ніж розрахункове значення. Огляд Cochrane визначено 16 подвійних сліпих рандомізованих контрольованих випробувань. плацебо з використанням оральної глюкозамін), в основному у пацієнтів з колін, а й одне випробування кожної з сайтами хребта і кількох ОА. Глюкозамін виявився ефективнішим плацебо у всіх, крім одного дослідження; помірного розміру дії, розраховану
Інші застосування-Інший усній формі, N-ацетил-D-glucosamino, була оцінена в недавньому пілотному дослідженні 12 дітей з chronio запальних захворювань кишечника. Зниження симптомів була roported у восьми пацієнтів. Дев’ять дітей отримали додаткові ректальні дози: поліпшення було відзначено в трьох і ремісію occurrer на дві частини. Біопсія (не реалізований у всіх випадках) показали гістологічні IM “шення. Проте, цього пілотного дослідження не контролювалася.
Побічні ефекти:
Глюкозамін добре переноситься. М’який nausen і діарея найчастіше представляють, частота схожий на плацебо в деяких контрольованих дослідженнях. В одному дослідженні (N = 1200) відзначив, тайська шлунково-кишкові побічні ефекти сталася за вищою ставкою у пацієнтів з уже існуючими захворюваннями гастродуоденальної або тих, хто приймає сечогінні засоби. Існує одна історія хвороби кожного з реакції гіперчутливості негайного та світлочутливості повторюваного на провокаційну пробу.
побічних ефектів і взаємодій:
Там немає відомих лікарських взаємодій з глюкозаміном.
застерігає:
Загальна обережність заснований на дослідженнях на тваринах є те, що глюкозамін може збільшити глюкози в крові. Одне людське дослідження з використанням внутрішньовенного глюкозамін знайшли невелике (5.4-9.0 мг / дл) у плазмі крові збільшується рівень глюкози натще. Проте клінічні ефекти пероральних глюкозаміну на вміст глюкози в крові не було зареєстровано, і одне дослідження не виявило змін глюкози натще протягом 3-річного періоду. Безпека під час вагітності та годування груддю не встановлена.
препарати і дози:
Рекомендована доза, використовується практично у всіх клінічних випробувань, становить 500 мг три рази на день. Теоретично, всі форми повинні солі розчинити і дозволити глюкозамін поглинання, але є деякі свідчення того, що сульфат фрагмента необхідно для клінічної ефективністю. Тварин і людини дослідження показали зниження синтезу глікозаміногліканів в сульфатних умовах виснаження. Ні випробувань, які порівнюють різні форми солі не проведених, однак результати одного клінічного випробування глюкозамін HCI не показують переваги. Інша форма, N-ацетил-D-глюкозаміну, було показано, що збільшення сироваткового рівня глюкозаміну, але не була належним чином випробувана clinically.Until доступно більше даних, рекомендована форма глюкозаміну сульфат.
Зведена оцінка
Клінічних доказів достатньо, щоб підтвердити використання оральних глюкозаміну сульфату для симптомів легкої до помірної остеоартриту. Симптом зниження мабуть, аналогічна анальгетик дози НПЗП. Глюкозамін має більш тривалий початок дії, але чим менше побічних ефектів. Свідоцтва позитивного впливу на структуру суглобів є перспективним. Там немає ніяких доказів в цей час, що глюкозамін амін є корисним для інших розладів, ніж остеоартриту.