гіпсових виробів для зубних зліпків

Гіпс є природним, білий порошкоподібний мінерал з хімічним назвою кальцію сульфату дигідрат (CaSQ4 • 2H2O). Гіпсові продукти, які використовуються в стоматології на основі сульфату кальцію полугидрат (CaSO42) 2 • H2O. Їх основні види використання для виливків або моделей, штампів та інвестицій. Багато стоматологічні реставрації та прилади створюються поза порожнини рота пацієнта з використанням моделей і штампів, які повинні бути точними копіями тверді і м’які тканини пацієнта.

Вимоги стоматологічних матеріалів литий

Основні вимоги до моделі і вмирають матеріали є точність розмірів і адекватні механічні властивості. Точність посадки будь-якого відновлення або пристрої побудовані поза порожнини рота залежить, зокрема розмірна точність репліки, на яких вона побудована. Таким чином, зміна розмірів, які відбуваються під час і після установки цих типових матеріалів повинно в ідеалі бути мінімальним, щоб зробити точну модель або померти. Остаточний нападі приладу може залежати від балансування малих розширюючись або стискаючись, які відбуваються на різних етапах його будівництва, і було б нерозумно, щоб розглянути, в ізоляції, мірні зміни, що відбуваються з моделлю і вмирають матеріали.

Матеріал повинен бути сумісним з усіма іншими матеріалами, з якими вона вступає в контакт. Наприклад, набір модель повинна бути легко видалені з враження без пошкодження поверхні і руйнування зубів. Це повинно дати хороший кольоровий контраст з різними воски, які часто використовуються для створення воскових моделей.

Маніпуляції та налаштування характеристик

Штукатурка та кам’яні порошки змішуються з водою для отримання працездатною суміші. Гідратація напівгідрату потім відбувається виробництва гіпсових моделей або померти. У випадку більш щільного матеріалу, зубний камінь, ставлення близько 0,3 потрібно для отримання придатної дл роботи суміші, тоді як для більш пористої штукатурки вище W / P ставлення 0,55 потрібно. Фактори під контролем оператора температура, W / P співвідношенні і часу змішування. Дивно, зміна температури мало впливає на час схоплювання гіпсових виробів. Це пов’язано з тим, що установка включає розчинення один помірно розчинної солі з подальшою кристалізацією з іншої. Підвищення температури прискорює процес вирішення, але уповільнює кристалізацію. Таким чином, ці два ефекти, як правило, компенсуються. Збільшення його W / P співвідношення затримує встановлення шляхом зменшення концентрації центрів кристалізації. Збільшення часу перемішування має протилежний ефект. Це прискорює установку, розбиваючи кристалів дигідрату під час ранньої стадії встановлення, створюючи більш ядер, на якому кристалізація може бути ініційована.

Зміни в W / P співвідношення і час перемішування мають лише мінімальний вплив на встановлення розширення.

Переваги та недоліки

Гіпсові моделі і вмирають матеріали мають переваги бути недорогим і простим у використанні. Точність і стабільність розмірів хороші, і вони здатні відтворювати дрібні деталі від враження, забезпечуючи заходів обережності, щоб запобігти удару отворів. Механічні властивості не є ідеальними і крихкою природі гіпс іноді призводить до руйнування – зокрема, через зуби, які утворюють найслабшою частиною будь-якої моделі. Проблеми іноді виникають, коли гіпс моделі і вмирають матеріали використовуються в поєднанні з альгінат враження. Поверхня моделі може залишатися відносно м’яким через очевидного ефекту гальмуючим гідроколоїдами які мають від установки гіпсових виробів. Він не впевнений, чи є гальмуючий ефект обумовлений бури в гидроколлоид або поглинання гидроколлоид на кристали гіпсу, які діють як ядра кристалізації. Незважаючи на ці зауваження, які він не може сказати, що гіпсу несумісні з матеріалами альгінат враження, так як проблеми виникають дуже рідко.

Інша обробка, який був запропонований для поліпшення міцності гіпсу частково наситити набір матеріалу в полімеризується мономера, такого як метілметакрілат або стиролу. Полімеризація мономера дає полімер фази, яка займає багато часу в затверділого гіпсу і підвищує його міцність і жорсткість. Незважаючи на ці очевидні переваги цих методів рідко використовуються на практиці.