зеленого чаю вигоди і побічні ефекти

26 січня 2005 – Потрібна інша здорова причина пити зелений чай? Крім боротьби з хворобами серця, раком та іншими захворюваннями, нове дослідження показує, що вживання зеленого чаю може також боротьби з жиром.

Дослідження показало, що люди, які випили пляшку чаю збагачена екстрактом зеленого чаю щодня протягом трьох місяців втратили більше жиру, ніж ті, хто випив пляшку регулярні улун.

Дослідники говорять, що результати показують, що речовини, що містяться в зеленому чаї катехіни відомий як може викликати втрату ваги, стимулюючи організм спалювати калорії і зменшення жирових відкладень.

Отримані результати опубліковані в січневому номері Американського журналу клінічного харчування.

Зелений чай: жир бійця?

Чорний чай, червоний чай, і зелений чай прийшов з того ж рослини Camellia Sinensis. Але на відміну від двох інших сортів, листя зеленого чаю не ферментованих перед обробкою парою і сушку.

Більшість чаї містять велику кількість поліфенолів, які є рослинні речовини, які, як було показано, мають антиоксидантні, протипухлинні та противірусні властивості.

Однак, зелений чай є особливо багаті типу поліфенолів називається катехінів. Ці речовини також було показано, мають протизапальні і протираковими властивостями, але недавні дослідження на тварин показали, що катехіни також може впливати на накопичення жиру і холестерину.

У цьому дослідженні, вчені вивчили ефекти катехінів на тілі жиру і зниження ваги в групі з 35 японських чоловіків. У чоловіків були схожі ваги на основі їх ІМТ (індекс маси тіла, показник жиру в організмі) і талії розмірів.

Чоловіки були розділені на дві групи. За три місяці, перша група випив пляшку чаю улун збагачена екстрактом зеленого чаю містять 690 мг катехінів, а інша група випив пляшку чаю улун з 22 мг катехінів.

За цей час, люди їли ідентичні сніданки та вечері і було доручено контролювати свої калорій і жирів в будь-який час, так що загальна сума дієти були схожі.

Після трьох місяців, дослідження показало, що чоловіки, які пили екстракт зеленого чаю, втратили більше ваги (5,3 фунтів в порівнянні з 2,9 фунтів) і випробувала значно більше зниження ІМТ, об’єм талії і загального жиру в організмі.

Крім того, рівень «поганого» холестерину увійшло в чоловіків, хто пив екстракт зеленого чаю.

Зміст катехінів варіюється залежно від кількості зеленого чаю використовували і час заварювання. Але загальні рекомендації, засновані на попередніх дослідженнях про користь зеленого чаю, принаймні 4 чашок на день. Зелений добавки екстракту чаю, також доступні.

Дослідники говорять, що результати показують, що катехіни в зеленому чаї не тільки допомагають спалювати калорії і холестерин ЛПНЩ нижче, але може також бути в змозі злегка зменшити жирові відкладення.

“Ці результати показують, що катехіни сприяють запобіганню та покращення в різних пов’язаних з образом життя захворювань, зокрема ожиріння”, пишуть дослідники Tomonori Nagao виробів медичного призначення Науково-дослідні лабораторії в Токіо, і колег.

Джерело: Nagao, т. Американський журнал клінічного харчування, січень 2005, том 81: 122-129.