глоду-медичних цілях, взаємодія, побічні ефекти, дозування

глід
Глід є членом сімейства розоцвітих і рід Crataegus. Найбільш часто використовують види глоду С. звичайний (також відомий як С. oxyacantha) і С. Monogyna. Трав’яні препарати можуть містити суміш цих видів.
використання та переваги:
У сучасній фітотерапії, глід в основному використовується для лікування застійної серцевої недостатності (ХСН). Інші клінічні застосування включають терапії стенокардії та ішемічної хвороби серця, гіпертонії і серцевих аритмій. Традиційно, глід вважався “кардіотонічними” трави.
Фармакологія:
Глоду відрізняється від наперстянкою тим, що вона не виробляє кардіоактівний глікозидів. Деякі з хімічних со-заступники в глід включати олігомерні та полімерні проціанідинів, флавоноїди (наприклад, гіперозиду, вітексин-і ацетил-вітексин-2 “-O-рамнозид), катехіни, тритерпенові сапоніни, і аміни. З цих олігомерних проціанідинів (OPC) і флавоноїди, швидше за все, сприяти фармакологічної активності. В експериментах на тваринах і в лабораторних дослідженнях, флавоноїди інгібують фосфодіестерази (ФДЕ) активністю. В результаті, вони можуть сприяти вазодилатацію та коронарний кровотік, зменшити опір судин і збільшення частоти серцевих скорочень і скоротність. Розширення кровоносних судин може бути пов’язано з PDE інгібування або викиду ендотелієм вазоактивних факторів, таких як оксид азоту. Інотропний ефект, однак, як видно, нена-lated ФДЕ або бета-симпатоміметичних ефектів. У пробірці, глоду інгібує Na + / K +-АТФази в людських клітинах міокарда, схожі на серцеві глікозиди, що призводить до підвищення внутрішньоклітинного кальцію і підвищення сили стиснення.
На відміну від інших препаратів інотропного (наприклад, дигоксин, амринон, мілрінон, адреналіну), глід збільшує серцевий refractori-Несс, продовжуючи тривалість потенціалу дії (аналогічно класу антиаритмічних) і уповільнює відновлення натрієвих каналів (аналогічно класу антиаритмічних). Інші інотропні скоротити рефрактерний період, і, отже, можуть індукувати аритмію. Стандартизовані екстракти глоду зниження викликаного ішемією аритміями і маркерів ішемічного ушкодження в більшості моделей тварин. Одне з недавніх досліджень, однак, продемонстрували проаритмичними ефект глоду.
Хоча навряд чи буде пов’язано з його інотропної активності, багатих флавоноїдами препарати мають антиоксидантні властивості і зниження пара-метрів перекисного окислення ліпідів у тварин моделях атеросклерозу. Фракція OPC також має антиоксидантну ефектами. . У пробірці, різних компонентів глоду було показано, інгібує тромбоцитів агрегації, блокуючи синтез тромбоксану A2, а також стимулювати агрегацію тромбоцитів посилення синтезу простацикліну.
клінічних випробувань:
Глід був у першу чергу вивчали у пацієнтів з легким CHF (в основному Нью-Йоркської кардіологічної асоціації класу II) принаймні в клінічних випробуваннях з європейських країн. Тільки в одному дослідженні була опублікована англійською мовою, але всі дослідження були розглянуті та узагальнені. Сім з цих клінічних випробувань знаходяться під контролем і мали аналогічні вимірювання результату, п’ять були рандомізовані і всі були подвійні сліпі. Шість із семи були плацебо-контрольоване, і один порівняно глоду екс-тракту каптоприл, ангіотензин-перетворюючого ферменту. Ці контрольовані дослідження містив 30-136 пацієнтів кожен, тривало 4-8 тижнів, і використовували дози стандартизований екстракт глоду продуктів, починаючи від 160 до 900 мг / день. Первинні дослідження поза приходить були продуктом тиск швидкість (PRP)-твір частоти серцевих скорочень помножене на систолічний артеріальний тиск, поділений на 100; толерантність як виміряно велоєргометра; і суб’єктивні симптоми (наприклад, задишка, стомлюваність).
З шести плацебо-контрольованих випробувань, чотири з п’яти відзначили статистично значущих поліпшень в PRP, три з чотирьох толерантності до фізичного навантаження, і п’ять із шести в суб’єктивних симптомів. Один плацебо-контрольованому дослідженні, який не виконав будь-які переваги в PRP, робота толерантності, або симптоми були дослідження тривалістю 4 тижні, в порівнянні з 8 тижнів для більшості інших. Це дослідження, однак, відзначити значне поліпшення фракції викиду в групі глоду. Судовий процес, що порівняно екстракт глоду (900 мг / день) до низьких доз каптоприлу (37,5 мг / добу) протягом 8 тижнів відзначили значний. еквівалентних поліпшень в роботі терпимості і тяжкість симптомів.
Побічні ефекти:
Глід дуже добре переноситься. Легких шлунково-кишкових ефектів і головні болі були зареєстровані в <2% пацієнтів у контрольованих клінічних випробуваннях. Спостереження дослідженні було відзначено 72 побічних ефектів у 1,3% 3664 пацієнтів з помірною CHF, 26 з них, здавалося, пов'язані з використанням екстракту. Найбільш частими побічними ефектами були розлад шлунка, серцебиття, головний біль та запаморочення. М'яка, але значне зниження артеріального тиску і частоти серцевих скорочень також спостерігається в деяких дослідженнях, це, можливо, було адекватною відповіддю на терапію у пацієнтів з серцевою недостатністю з початковою гіпертонії і тахікардії. побічних ефектів і взаємодій: Екстракт глоду може посилювати дію дигоксину, але ефект не був добре описана. Ця комбінація була використана для зменшення дози серцевих глікозидів. Закрити моніторинг є виправданим, якщо використовувати одночасно з дигоксином, інші інотропов та антиаритмічні препарати. Особливі вказівки: Глід надає неоднозначний вплив на агрегацію тромбоцитів у пробірці, однак, немає ніяких повідомлень про клінічні гематологічні наслідки, і ніхто не очікуються в природних умовах. Там немає даних про безпеку під час вагітності або годування груддю. препарати і дози: Два екстрактів найбільш часто використовуються в європейських контрольованих клінічних випробуваннях були WS 1442 (Crataequtt) і LI 132 (Фарос). Crataegutt є листя і квітів екстракту; tandardized OPCs до 18,75%. Фарос отримують з листя, квітів і ягід, він стандартизований до 2,2% f1avonoids. Тільки Crataegutt продається в США, а HeartCare (Шлях Природи). Дози в клінічних випробуваннях варіювалися в широких межах від 160 до 900 мг / день, зазвичай в 2-3 прийоми. Ці щоденні дози становлять близько 4-30 мг флавоноїдів і 30-160 мг OPCs відповідно. Зведена оцінка Мета поліпшення у пацієнтів з легким CHF послідовно повідомлялось у багатьох короткострокових контрольованих дослідженнях, має на увазі-Ing перспективні ефекти для цієї трави. Тим не менш, методологічну якість не може бути гарантована, тому що більшість клінічних випробувань не доступні англійською мовою. Більше того, на відміну від стандартних фармацевтичних методів лікування CHF, які були добре задокументовані до зниження захворюваності і смертності при використанні хронічно, глід не вивчений за два місяці використання, і результати одного дослідження показали, глід еквівалентним дуже низькій дозі інгібіторами АПФ. Таким чином, пацієнтам слід заохочувати використання глоду поодинці, навіть для лікування легкої CHF. Крім того, серцева недостатність повинні управлятися досвідченими клініцистами, і погано контролюється використання глоду може призвести пацієнта до непотрібні ризики.