меліса-медичних цілях, взаємодія, побічні ефекти, дозування

меліса
Меліса лікарська, широко відомий як лимонний бальзам або меліси, є членом сім’ї монетного двору. Листя, які випускають ароматний запах лимона, коли в синцях, використовуються в лікувальних цілях.
використання та переваги:
Лимонний бальзам традиційно використовується в якості м’якого, анксіолітичну, седативну, гіпнотичний або трави, і зазвичай прийнято в, (Hnbination з іншими травами. Він також використовується для легкі шлунково-кишкові спазми або розлад шлунка, особливо, пов’язані з тривогою, і вважається вторгнень (допомагає вигнати газу з шлунка). місцево, цьому сприяє для простого герпесу інфекції та герпес. Історично, меліса багатою вино використовувалося для перев’язувальних засобів для лікування отруйних укусів, і для інших місцевих застосувань.
Фармакологія:
Важливі компоненти включають ефірне масло (що містить цитронелаль та інших сполук), розмаринову кислоту, avonoids, поліфеноли і таніни. Істотним екстракт масла як спазмолітичний або релаксаційне дію на ізольовані гладкі м’язи на тваринних моделях. Обмежені дослідження водно-спиртових екстрактів qiven внутрішньочеревно або перорально мишах показали, седативних-гіп-Notic ефектів. У пробірці, ефірне масло має протимікробну активність проти різних бактерій, грибків і дріжджів, в той час як водні екстракти мають противірусну активність щодо вірусу простого герпесу, ВІЛ, вірус грипу та інших. Розмаринова установчих кислоти в-рующий комплемент-залежної запальні реакції в пробірці і на тваринних моделях.
Екстракти лікарський М. були продемонстровані того щоб зв’язати в пробірці тиреотропного гормону (ТТГ) і стимулює щитовидну залозу, що зв’язує імуноглобулінів Грейвса, таким чином блокуючи ТТГ-рецептор активації.
клінічних випробувань:
Пероральні препарати меліси, поодинці, не були вивчені в клінічних випробуваннях на людині для будь-якого вказівки. Кілька контрольованих досліджень меліси в поєднанні з іншими травами (наприклад, валеріани) припустили, м’яким анксиолитическим або гіпнотичними властивостями, але особливу роль меліси не відомо.
На підставі в пробірці противірусну активність, 1% крему (Loma herpan) оцінювали у двох рандомізованих, подвійних сліпих, плацебо-контрольованих випробувань для європейського шкірного герпесу simplexinfections. Обидва дослідження показали статистично значущих удосконалень, але клінічні переваги були мінімальними. Наприклад), в одному дослідженні (N == 66) не виявлено симптомів означають бали були трохи де збільшилася в групі лікування на 2 день (Р == 0,42), але різниця була знайдена в загальної оцінки за 5 днів використання , і глобальних оцінок лікарі не були статистично значущими. 13 В іншому дослідженні (N == 116), статистичне поліпшення День 2 був продемонстрований припухлість і почервоніння, але не для інших симптомів, таких як біль, ерозії, струпів або утворення пухирів. Проте, активне лікування було схвалено в глобальних рейтингах оцінки як пацієнтів, так і лікарів.
Хоча травники вважають, що меліса може бути корисно для гіпертиреоз, немає опублікованих клінічного досвіду.
Побічні ефекти:
Є ніяких відомих або побічні ефекти.
побічних ефектів і взаємодій:
Там немає визнаних лікарських взаємодій, хоча обережність рекомендується при використанні в комбінації з іншими седативними засобами.
застерігає:
Там немає ніяких даних у вагітних або годуючих грудьми жінок. Хоча антитиреоїдної ефекти були створені тільки в пробірці, пацієнтів із захворюваннями щитовидної залози, ймовірно, слід частіше лабораторного моніторингу після ініціювання або трави.
препарати і дози:
Про 1,5-4,5 г сирого трави або рідкий екстракт зазвичай вводять 2-3 рази на день у міру необхідності. Тверді екстракти зазвичай вводять у дозі 300-900 мг. Актуальні крем, що містить 1% водного ліофілізований екстракт 70:1 (Lomaherpan) вводять 2-4 рази на день в європейських клінічних випробувань, починаючи з раннього періоду гострої спалаху герпесу. Цей крем доступний в США в якості Herpalieve (за PhytoPharmica) і Herpilyn (ферментативної терапії, Inc.)
Зведена оцінка
Лимонний бальзам має довгу історію використання в якості м’якого седативного і анксиолитического, і для полегшення диспепсії, але клінічні дослідження не Litl робиться, щоб перевірити ці властивості. Трава може мати деякі в якості місцевого засоби для симптомами простого герпесу. Лимонний бальзам з’являється добре переноситься, не повідомлялося про побічних ефектів.