пажитник-медичних цілях, взаємодія, побічні ефекти, дозування

пажитник
Пажитника несе важко, неправильної форми насіння, які використовуються як в якості спеції і як фітотерапія. Насіння має характерний запах і гіркуватий смак. Пажитник є рідною для Азії і Південно-Східної Європи.
використання та переваги:
Пажитника прийшли з трав’яних традиції медицини Близького Сходу, Індії та Єгипті, а потім у Китаї і Європі, і віддали перевагу як травна допомогу при диспепсії, кишкових газів,, анорексії та діареї. Вона також використовується для лікування хронічний кашель, бронхіт, лихоманка, біль у горлі і виразки в роті. Припарки і інші зовнішні формулювання використовуються для лікування ран та подразнення шкіри. Найбільш поширені сучасні пажитника за показаннями відносяться діабет і гіперліпідемія.
Фармакологія:
Насіння пажитника містять 45-60% вуглеводи (в основному слизові волокна), білки високо в лізин та Iryptophan, 5-10% жирні олії, флавоноїди, алкалоїди, такі як Irigonelline, сапоніни, такі як fenugreekine і кумарини.
Крім того, різні гіпотези про механізм гіпо-глікемії активність пажитник були постулювати, в тому числі уповільнене спорожнення шлунка і ефекту агоніста на інсулін receptors.Both кумарини та пажитника алкалоїд, трігонелліна, викликаних гіпоглікемії або інгібує викликаних експериментальним шляхом обману глікемії на різних тварин моделях.
клінічних випробувань:
Гіпоглікемічної і гіполіпідемічної ефекти насіння пажитника були вивчені в багатьох клінічних випробувань, майже всі з Індії. Хоча всі ці дослідження повідомили про позитивних ефектів, більшість випробувань були невеликі, і методологія дослідження та представлення даних, як правило, низької якості. Більшість випробувань були неконтрольовані, і жодна з контрольованих досліджень були засліплені.
У плацебо-контрольованому дослідженні 2,5 г b.Ld. інкапсульованих ДСДУ-грецьки насіння, ніякого ефекту не було помічено на рівень холестерину у здорових людей, і агрегація тромбоцитів, фібринолітичної активності, і фібриногену також не були порушені. Однак у підгрупі з 30 пацієнтів з діабетом типу та ішемічної хвороби серця, зниження загального холестерину (близько 6%) і тригліцеридів (близько 16%) були зареєстровані в кінці 3 місяця. Тим не менш, це випробування не було рандомізоване, не було жодної згадки про сліпуча, і дані були погано звітним таким чином під сумнів повідомила позитивні результати. В одному з недавніх РСІ з 18 діабетиків типу, 25 – і 50 г дози знежиреної пажитник порівнювали з плацебо протягом 20 днів. Були значне зниження загального холестерину, тригліцеридів, ліпопротеїнів дуже низької щільності і. Характеристики засліплення були згадані в дослідженні.
Побічні ефекти:
Ніяких істотних побічних ефектів не повідомлялося ні в одному з клінічних випробувань, за винятком окремих метеоризм і діарея. Рідко алергічні симптоми, включаючи оніміння, набряк і задишка, було зареєстровано з пажитник місцевому застосуванні. Цікавим побічним ефектом є специфічний запах кленового сиропу, що пажитник, як повідомляється, додають сечі при попаданні в організм у великих кількостях.
побічних ефектів і взаємодій
Всмоктування ліків одночасному прийомі з пажитник може бути відкладено або знецінені через високий слизових Conten волокна трави. Цей ефект не був вивчений. У пацієнта раніше стабілізувалася на варфарин, оральні споживання одного пажитник капсули і 10 крапель больдо (Peumus boldus) екстракт, як з їжею, було пов’язано з підвищенням INR (від 2.3 до 3.4). Ефект був підтверджений з перевизов, але причинно-наслідковий зв’язок з пажитник не відомо.
застерігає:
Професійний контакт з пажитник, як повідомляється, викликає астму, а також вдихання порошку насіння може викликати алергічні симптоми, такі як нежить і хрипи. Через повідомлень про стимуляції пологової діяльності та ізольованих скорочувальної діяльності матки стимулятор у тварин, пажитник в дозах більше, ніж ті, які зустрічаються в продуктах харчування, не рекомендується під час вагітності.
препарати і дози:
Загальні оральні препарати включають насіння подрібнюють, капсули з порошком насіння, і чаї. Purverized насіння були змішані з водою, щоб зробити пасту і використовувати в якості припарки. Як правило, рекомендованої дози для перорального застосування містить 1-6 г три рази на день. Дози вище, 50-100 г / день, були використані в клінічних випробуваннях.
Зведена оцінка
Дослідження на тваринах і недостатньо контрольовані клінічні випробування показують, що пажитник знижує рівень холестерину і глюкози. Тим не менш, висока якість контрольованих дослідженнях відсутні, і, отже, ефективність не була належним чином доведено. Тому що трава здається безпечним і добре переноситься і може бути хорошим джерелом клітковини, це не позбавлено сенсу для діабетичних пацієнтів з гіперхолестеринемією або спробувати пажитник добавки, поки клінічні ефекти контролюються. Жоден з інших стверджував, використання або показання до пажитник НЕ будуть оцінені клінічно.